Akwarium Gdyńskie

Wielką atrakcją Gdyni, zwłaszcza dla miłośników podwodnego świata jest Akwarium Gdyńskie. W 61 akwariach o pojemnościach od 200 do 7000 l, na powierzchni 900 m² żyje ok. 1000 rozmaitych stworzeń, w tym ryb, płazów, gadów i bezkręgowców, które zamieszkują wody słodkie i słone całego świata. Można tam zobaczyć m.in. rekina kociego, nożowca indyjskiego, z płazów ropuchę agę czy żabę syjamską, z gadów żółwiaka chińskiego, węża nerodię florydzką, jaszczurkę tarczołuska sudańskiego, z bezkręgowców całą gamę ślimaków, głowonogów, małży, skorupiaków i innych dziwów.

Przestrzeń akwarium, która przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych, zajmują także eksponaty związane z morzem, np. cenne monety z wizerunkami ryb.

Placówka przynależy do struktur Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni prowadzącego aktywne badania biologii morza. Dzięki temu prezentuje wiele ciekawych, sztucznie wyhodowanych gatunków wodnych stworzeń. Posiada Sekcję Edukacji nadzorowaną przez specjalistów z dziedziny oceanografii, biologii i ochrony środowiska organizujących dla dzieci i młodzieży niekonwencjonalne lekcje.

Dodaj opinię

Doskonałe miejsce, by z bliska zobaczyć mieszkańców jezior, rzek, mórz i oceanów z całego świata. W Akwarium Gdyńskim żyje blisko 1000 najróżniejszych zwierząt wielu gatunków. W 61 zbiornikach przebywają m.in. żółwiak chiński, rekin koci, żaba syjamska… Miłym dodatkiem jest wystawa drobnych przedmiotów (monet itp.) w jakiś sposób związanych z morzem.

Filmowaniem Akwarium Gdyńskiego może zająć się firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Akwarium Gdyńskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Akwarium Gdyńskie, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Akwarium Gdyńskie.
Ceny biletów / cennik wejść do Akwarium Gdyńskie. Redakcja serwisu www.gdynia.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 12-16 zł
    Akwarium Gdyńskie cena biletu ulgowego: 12-16 zł
  • 24 zł
    Akwarium Gdyńskie cena biletu normalnego: 24 zł
  • 56-72 zł
    Akwarium Gdyńskie cena biletu rodzinnego: 56-72 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Akwarium Gdyńskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij