Aleja Statków Pasażerskich

Z Gdyńskiego portu wypływa szereg statków pasażerskich. Od 2001 r. mają one swój oryginalny pomnik na Molo Południowym, gdzie rozciąga się Aleja Statków Pasażerskich. Są tam umieszczane granitowe tablice, na których wykuty jest rysunek statku, jego nazwa, znak armatora, herb Gdyni i data odsłonięcia tablicy.


Dodaj opinię

Przez port w Gdyni przewija się mnóstwo jednostek wycieczkowych, przenoszących w tę i nazad rzesze turystów. Od lipca 2001 r. część z nich statków jest honorowana tablicą z zielonego granitu. Znajdują się na niej nazwa i wizerunek statku, logo armatora, herb Gdyni i data odsłonięcia. Jedna płyta, wmurowana przy okazji projektu “Baltic Cruise”, przedstawia mapę.

Aleja Statków Pasażerskich adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Aleja Statków Pasażerskich, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Aleja Statków Pasażerskich.
  • Ulica
    Skwer Kościuszki
    Aleja Statków Pasażerskich mieści się przy ulicy Skwer Kościuszki w Gdyni
  • 81-370 Gdynia
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Aleja Statków Pasażerskich opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij