Droga Królewska

Wzdłuż ulicy Długiej wiedzie Droga Królewska – jest to nieoficjalna nazwa na określenie głównej trasy turystycznej w Gdańsku. Ulica ta rozpoczyna się od Bramy Wyżynnej i zespołu przedbramia, przez ulicę Długą na Długi Targ.

Prawdopodobnie nazwa ta nawiązuje do uroczystych wjazdów monarchów do miasta, zapoczątkowanych w XV wieku. I to pomimo, że Droga Królewska w Gdańsku wcale nie jest tak wiekowa, na jaką wygląda, wcale nie jest tak znakomicie zakonserwowana. Większość znajdujących się przy niej zabytków to owoc odbudowy miasta ze zniszczeń dokonanych w nim, w czasie II wojny światowej.

Na drodze znajduj się najważniejsze zabytki Starego miasta takie jak m.in. Złota Brama, Lwi Zamek, Fontanna Neptuna, Dom Ławników czy Ratusz Starego Miasta.

Dodaj opinię

Popularna nazwa bodaj najważniejszego turystycznie szlaku w Gdańsku. Jest prosta i stosunkowo krótka, liczy niespełna 700 m długości. W trakcie spaceru tą trasą mija się najciekawsze atrakcje-zabytki w całym mieście, m.in. Neptuna, Ratusz Starego Miasta, Złotą Bramę i wiele innych. Prawdopodobnie tą samą drogą paradowali królowie przyjeżdżający do miasta.

Droga Królewska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Droga Królewska, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Droga Królewska.
  • 80-831 Gdańsk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Droga Królewska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij