Kamienna Góra

Niby niewielkie wzniesienie - ok. 40 metrów n.p.m. - ale to nie wysokość, a rozpościerające się dookoła panoramy czynią punkt widokowy atrakcyjnym miejscem dla turystów. Gdyńska Kamienna Góra niewątpliwie gwarantuje piękne pejzaże. Z jednej strony na Morze Bałtyckie i wybrzeże, a z drugiej: na charakterystyczną architekturę nowoczesnego miasta portowego.

Na zwieńczony krzyżem szczyt Kamiennej Góry w Gdyni można dostać się na kilka sposobów. Podjechać samochodem ulicą Adama Mickiewicza, przespacerować się malowniczymi alejkami Parku Marii i Lecha Kaczyńskich albo… wjechać na górę kolejką linową.

Przejażdżka wagonikiem niewątpliwie będzie sporym ułatwieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych. A dla dzieci nie lada atrakcją. Tym bardziej, że przejazdy kolejką są bezpłatne*. Trasa przejazdu liczy dokładnie 96 metrów, a niespieszna podróż na Kamienną Górę trwa ok. 2 minuty. Wagoniki zabierają maksymalnie 8-12 pasażerów, w zależności od tego czy krzesełka do siedzenia są opuszczone, czy podniesione. Kolejka linowa w Gdyni kursuje przez cały rok.


* stan na sezon 2018.

Dodaj opinię

Charakterystyczny punkt widokowy, z kilkoma atrakcjami dodatkowymi. Poza malowniczymi pejzażami na Gdynię i Bałtyk, Kamienną Górę wyróżniają jeszcze krzyż oraz kolejka linowa. Wjazd na szczyt zajmuje 2 minuty, a wagoniki ze składanymi siedzeniami mieszczą 8-12 osób. Są też przyjazne osobom niepełnosprawnym. Przejazd kolejką na Kamienną Górę jest bezpłatny.

Kamienna Góra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kamienna Góra, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kamienna Góra.
  • Ulica
    Adama Mickiewicza / Plac Grunwaldzki
    Kamienna Góra mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza / Plac Grunwaldzki w Gdyni
  • 81-372 Gdynia
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kamienna Góra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij