Kościół NMP Królowej Polski

Tak się potoczyły dzieje Gdyni, że architektura współczesnego centrum miasta jest zdecydowanie nowocześniejsza od tego, co można podziwiać w pozostałych dzielnicach. Nieco młodsze od pozostałych są także stojące w śródmieściu świątynie. Kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Polski został zbudowany w latach 1922-24 przy czym jego hełm pochodzi z 1927 r. Budowla ma tradycyjną bryłę z jedną wieżą, jej wystrój zaś stylistycznie odwołuje się do polskiego renesansu.

Dodaj opinię

Jedna z pierwszych rzymskokatolickich świątyń, które wybudowano specjalnie dla mieszkańców szybko rozrastającego się miasta portowego. Kolegiatę pw. NMP Królowej Polski ukończono w 1924 roku. Wystrój wnętrz jest hołdem dla polskiego renesansu, z kolei z zewnątrz dominuje styl neobarokowy. Od 1984 r. budynek oficjalnie posada status chronionego prawem zabytku.

Kościół NMP Królowej Polski adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół NMP Królowej Polski, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół NMP Królowej Polski.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół NMP Królowej Polski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij