Muzeum Baśni Kaszubskiej

Muzeum Baśni Kaszubskiej przechowuje historię nieco inną, tę o jakiej głoszą nie plany zagospodarowania przestrzennego, architektura czy stare fotografie, ale baśnie i legendy kaszubskie.

Oglądając zgromadzone tam dawne sprzęty pochodzące z kaszubskiej wsi, każdy ma sposobność usłyszeć niezwykłe, dotyczące ich opowieści oraz dowiedzieć się do jakich „magicznych” obrzędów były niegdyś używane.

Dodaj opinię

Enklawa regionalnego folkloru i dawnych, niemal całkowicie już zapomnianych tradycji w samym środku nowoczesnej metropolii. Muzeum Baśni Kaszubskiej zbiera, przechowuje i rozpowszechnia lokalne podania tak wśród turystów, jak też miejscowych. W placówce można też zobaczyć stare zdjęcia, przedmioty codziennego użytku czy poznać kaszubskie rytuały magiczne.

Muzeum Baśni Kaszubskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Baśni Kaszubskiej, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Baśni Kaszubskiej.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Muzeum Baśni Kaszubskiej - telefon: +48586227790
  • Telefon 2 +48 501 102 118
  • Ulica
    al. Zwycięstwa 36
    Muzeum Baśni Kaszubskiej mieści się przy ulicy al. Zwycięstwa 36 w Gdyni
  • 81-416 Gdynia
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Baśni Kaszubskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij