Muzeum Marynarki Wojennej

Eksponaty pozostające pod pieczą Muzeum Marynarki Wojennej (Skwer Kościuszki), choć z baśniami i legendami nie mają zgoła nic wspólnego, dla wielu odwiedzających placówkę, pozostają owocem iście baśniowej wyobraźni, inżynierskiego geniuszu.

Muzeum oprócz czasowych ma dwie stałe wystawy, jedna obejmuje uzbrojenie i sprzęt bojowy od XVII w. do dzisiaj, przy czym najbogatszy zbiór tworzy broń z czasów II wojny światowej oraz okresu powojennego (w tym samoloty i śmigłowce lotnictwa Marynarki Wojennej), drugą stanowi stojący przy Nabrzeżu Pomorskim okręt „Błyskawica”. Ów najsłynniejszy polski niszczyciel zbudowano w latach 1935-37 w Anglii. Podczas wojny, z uwagi na dużą prędkość (maksymalnie 40 węzłów), silne uzbrojenie i spore zdolności manewrowe okazał się wyjątkowo udaną jednostką.

Okręt uczestniczył m.in. w zatopieniu dwóch okrętów nawodnych, uszkodził trzy okręty podwodne i zestrzelił cztery samoloty, wielokrotnie osłaniał konwoje i był używany do prowadzenia patroli bojowych. Można na nim obejrzeć uzbrojenie artyleryjskie i broń podwodną, przedziały maszynowo-kotłowe i wystawę historyczną.

Dodaj opinię

Wystawy placówki można podzielić na 2 kategorie: czasowe do obejrzenia w gablotach i pod dachem - np. modele, mundury, broń ręczne, dokumenty - oraz plenerową, na którą składa się autentyczny sprzęt używany przez Marynarkę Wojenną RP. Najstarsze eksponaty pochodzą z XVII w., najwięcej zaś to broń z II WŚ - w tym wyjątkowo cenne okręty ORP Batory i ORP Błyskawica.

Muzeum Marynarki Wojennej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Marynarki Wojennej, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Marynarki Wojennej.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Marynarki Wojennej. Redakcja serwisu www.gdynia.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 6-7 zł
    Muzeum Marynarki Wojennej cena biletu ulgowego: 6-7 zł
  • 10-12 zł
    Muzeum Marynarki Wojennej cena biletu normalnego: 10-12 zł
  • 20-22 zł
    Muzeum Marynarki Wojennej cena biletu rodzinnego: 20-22 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Marynarki Wojennej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij