Państwowa Galeria Sztuki

Jedno z centrów Trójmiejskiego życia kulturalno-artystycznego. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie swoją siedzibę ma aktualnie* w charakterystycznym Domu Zdrojowym, nieopodal słynnego molo. Samorządowa w swojej działalności prezentuje zarówno dzieła tradycyjne, jak też szeroko pojmowane zjawiska sztuki współczesnej.

W ciągu roku placówka organizuje ok. 25 unikalnych wystaw, niejednokrotnie przygotowywanych we współpracy z polskimi i zagranicznymi partnerami - w przeszłości były to m.in. Lwowska Galeria Sztuki, Muzeum Sztuki w Odessie czy Uniwersytet im. H.Heinego w Düsseldorfie. Rzecz jasna sopocka PGS posiada własną, tworzoną od przełomu lat ‘60 i ‘70 XX wieku kolekcję, od czasu do czasu wypożycza również zbiory osób prywatnych.

Stałym punktem programu instytucji są także spotkania z artystami. Ponadto Państwowa Galeria Sztuki zajmuje się wydawaniem rozmaitych katalogów, folderów, okolicznościowych plakatów czy pocztówek. Nie brakuje też oferty edukacyjnej, skierowanej przede wszystkim do młodzieży szkolnej i seniorów - warsztaty artystyczne, wykłady z historii sztuki, gry i zabawy dla dzieci etc.

Prawdopodobnie najwięcej osób odwiedza Państwową Galerię Sztuki w piątki. A to dlatego, że zazwyczaj w ten dzień tygodnia za wstęp płaci się okrągłe 0 złotych.


* stan na maj 2018.

Dodaj opinię

Wejściówki do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie:

 • bilet normalny 10 zł (dla mieszkańców Sopotu 5 zł)
 • bilet ulgowy 7 zł (dla uczniów sopockich szkół 1 zł)
 • bilet rodzinny (2+2) po 18 zł ; kolejne dzieci dopłata 5 zł
 • bilet grupowy (+20 osób, młodzież szkolna lub słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku) 4 zł/os.
 • oprowadzanie przez kuratora (minimum 10 osób) +50 zł od całej grupy


W piątki wstęp do sopockiej PGS jest bezpłatny.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Trochę kultury przyda się każdemu - wizyta w Państwowej Galerii Sztuki niewątpliwie będzie pożywnym pokarmem dla spragnionej piękna i poruszających emocji duszy. Cykliczne wystawy (ok. 25 w ciągu roku) prezentują różne nurty i dzieła, od klasycznych obrazów po współczesne rzeźby. Ponadto PGS organizuje spotkania z twórcami, wykłady czy warsztaty artystyczne.

Państwowa Galeria Sztuki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Państwowa Galeria Sztuki, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Państwowa Galeria Sztuki.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Państwowa Galeria Sztuki. Redakcja serwisu www.gdynia.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 7 zł
  Państwowa Galeria Sztuki cena biletu ulgowego: 7 zł
 • 10 zł
  Państwowa Galeria Sztuki cena biletu normalnego: 10 zł
 • 18 zł
  Państwowa Galeria Sztuki cena biletu rodzinnego: 18 zł
 • Grupowy od 4 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Państwowa Galeria Sztuki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij