Skwer Kościuszki

Jedna z najpopularniejszych i zarazem najbardziej charakterystycznych miejscówek w całym Trójmieście. Skwer Kościuszki to faktyczne centrum Gdyni - świetne miejsce na spacery i inne przechadzki o każdej porze dnia i nocy, z mnóstwem atrakcji na wyciągnięcie ręki.

Pierwsze, co rzuca się w oczy na Skwerze Kościuszki to duża, oryginalnie rzeźbiona fontanna. Poza tym warto zwrócić uwagę na pomnik, postawiony na pamiątkę pielgrzymki Jana Pawła II do Gdyni 11 VI 1987 roku, kiedy to papież spotkał się z tłumami wiernych rodaków. Miłośników historii powinna zainteresować także Płyta Marynarza Polskiego, umieszczona tuż przy siedzibie dowództwa Marynarki Wojennej RP.

Dzieła sztuki “małej” architektury i miejsca pamięci to dopiero początek. Wybierając się na Skwer Kościuszki można liczyć również na lodziarnie i inne budki z małą gastronomią, popisy ulicznych artystów, sezonowe wesołe miasteczko z diabelskim młynem, place zabaw dla dzieci… A w bezpośrednim sąsiedztwie, często dosłownie po drugiej stronie ulicy czekają m.in. eleganckie restauracje, nocne kluby muzyczne czy kinowy multipleks. W pobliżu znajdują się także Teatr Muzyczny, malowniczy Park Rady Europy, Muzeum Marynarki Wojennej oraz Kamienna Góra - z punktem widokowym i kolejką linową.

Warto dodać, że swego rodzaju przedłużeniem gdyńskiego Skweru Kościuszki jest Molo Południowe - w takim wypadku długość głównej alei spacerowej, rozpoczynającej się u zbiegu ulic 10 Lutego i Świętojańskiej, to niemal równy kilometr. A do zestawu atrakcji turystycznych pod ręką trzeba dopisać Akwarium Gdyńskie, planetarium z multimedialnymi pokazami, cumujące na nabrzeżu statki - od pasażerskich galeonów, przez żaglowiec Dar Pomorza po okręt-muzeum ORP Błyskawica - marinę jachtową… a także piaszczystą plażę i Bulwar Nadmorski.

Rzecz jasna w tak reprezentatywnym miejscu regularnie organizowane są rozmaite koncerty i imprezy. Co jak co, ale na nudę na Skwerze Kościuszki w Gdyni narzekać nie sposób.


Dodaj opinię

Reprezentacyjne centrum Gdyni, gdzie życie towarzyskie kwitnie od rana do wieczora. Niby Skwer Kościuszki sam w sobie to tylko parkowa alejka spacerowa, ale w pobliżu znajduje się mnóstwo różnych atrakcji turystycznych. Od lokali gastronomicznych i klubów muzycznych, przez wesołe miasteczko czy instytucje kultury, aż po Molo Południowe z oceanarium, statkami na nabrzeżu.

Skwer Kościuszki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Skwer Kościuszki, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Skwer Kościuszki.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Skwer Kościuszki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij