Sopocki Klub Tenisowy

Tudzież Sopot Tenis Klub - mniejsza zresztą o nazewnictwo, najważniejsza jest oferta sportowo-rekreacyjna. A tę Sopocki Klub Tenisowy ma niezwykle rozbudowaną - łącznie 17 kortów tenisowych i całe zaplecze, niezbędne do organizacji nawet turniejów zawodowców bądź meczów reprezentacji narodowych.

Tradycje Sopockiego Klubu Tenisowego sięgają 1897 roku - rozwój “białego sportu” był jednym z elementów popularyzacji miejscowości i jej walorów turystycznych. Swego czasu Sopot cieszył się opinią największego i najważniejszego centrum tenisa w Polsce, a kort centralny był areną rozgrywania zawodów WTA. Sam SKT dusponuje 13 kortami o nawierzchni ziemnej - część boisk posiada sztuczne oświetlenie - i dwiema halami sportowymi.

Warto dodać, że w bliskim sąsiedztwie kortów zarządzanych przez Sopocki Klub Tenisowy znajdują się obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekracji.

I jeszcze drobna, aczkolwiek istotna uwaga: od kilku lat Sopocki Klub Tenisowy toczy zażarty spór z władzami miasta, które to jakoby planują zlikwidować największy kompleks kortów tenisowych w Sopocie, a teren zagospodarować na atrakcyjne działki deweloperskie.

Dodaj opinię

Bodaj największy zespół kortów tenisowych na wybrzeżu. Sopocki Klub Tenisowy zarządza 17 boiskami do białego sportu, w tym 13 kortami z nawierzchnią ceglaną oraz dwoma działającymi przez okrągły rok halami. Swego czasu organizowano tutaj zawodowe turnieje dużej rangi - zwłaszcza kobiecego WTA. Sam SKT to organizacja z tradycjami sięgającymi jeszcze XIX wieku.

Sopocki Klub Tenisowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sopocki Klub Tenisowy, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sopocki Klub Tenisowy.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Sopocki Klub Tenisowy - telefon: +48531675030
 • Telefon 2 +48 530 422 265
 • Telefon 3 +48 583 801 441
 • E-mail
  biuro@stksopot.pl
  Adres email Sopocki Klub Tenisowy: biuro@stksopot.pl
 • Ulica
  Floriana Ceynowy 5
  Sopocki Klub Tenisowy mieści się przy ulicy Floriana Ceynowy 5 w Gdyni
 • 81-718 Sopot
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Sopocki Klub Tenisowy. Redakcja serwisu www.gdynia.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 25-95 zł
  Sopocki Klub Tenisowy cena biletu normalnego: 25-95 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sopocki Klub Tenisowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij