Ulica Mariacka

Za Bramą Zieloną, spacerując Długim Pobrzeżem wzdłuż Motławy, a potem skręcając w drugą przecznicę w lewo wchodzi się na ulice Mariacką, uważaną za jedną z urokliwszych ulic starego Gdańska.

Od strony Motławy zamyka ją gotycka Brama Mariacka, wzniesiona pod koniec XV w., ozdobiona od strony Motławy herbem Rzeczypospolitej, Gdańska i Prus Królewskich.

Przy ulicy piętrzą się kamienice z typowymi dla dawnej, gdańskiej zabudowy przedprożami i wąskimi, bogato dekorowanymi fasadami.

Dodaj opinię

Jak dość powszechnie uważają tutejsi - to właśnie na Mariackiej najmocniej można odczuć, że jest się w Gdańsku. Odrestaurowane po wojnie, fantazyjnie i ze smakiem udekorowane kamienice tworzą niezwykły nastrój tej uliczki. Bodaj najpiękniejsze są jednak bazylika i Brama Mariacka, na której umieszczono 3 godła - Gdańska, Rzeczypospolitej oraz Prus Królewskich.

Ulica Mariacka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ulica Mariacka, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ulica Mariacka.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ulica Mariacka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij