Wielki Kack

Ślady przed portowego miasta zachowały się także w jego najbardziej wysuniętej na południe dzielnicy Wielkim Kacku. Jej początki sięgają XIII w. kiedy funkcjonowała ona jako wieś z własnym kościołem. Na miejscu owej świątyni stoi dziś wybudowany pod koniec XIX w. kościół św. Wawrzyńca, w otoczeniu którego zachowały się liczne obiekty, tj. karczma, budynki mieszkalne i gospodarcze pochodzące z końca XIX i początku XX w.

Dodaj opinię

Dzielnica starej Gdyni, która pamięta jeszcze osadę z początków XIII stulecia. W przenośni, gdyż żaden ze stojących do dzisiaj budynków nie powstał w średniowieczu. Najstarsze konstrukcje - m.in. kościół św. Wawrzyńca, niektóre budynki gospodarcze i mieszkalne, karczma - pochodzą z XIX oraz początków XX wieku. Dużą część Wielkiego Kacku zajmują zielone lasy.

Wielki Kack adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wielki Kack, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wielki Kack.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wielki Kack opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij