Żeglarstwo

O żeglarstwie w Gdyni marzyć nie trzeba. Wszak przy Nabrzeżu Pomorskim kołysze się jeden z najpiękniejszych żaglowców na świecie „Dar Pomorza”, po wschodniej stronie Mola Południowego, w objęciach Nabrzeża Młodych Żeglarzy i Nabrzeża Beniowskiego znajduje się wspaniały Port Jachtowy dysponujący ok. 220 miejscami cumowniczymi dla jednostek o maksymalnej długości do 20 m i zanurzeniu do 2,8 m. Port wyposażony jest w zaplecze socjalno-sanitarne, które w sezonie letnim otwarte jest całą dobę. Znajdują się tu sklepy ze sprzętem żeglarskim, punkty świadczące usługi szkutnicze i żaglomistrzowskie, stacja paliwowa oraz restauracje.

Kluby i szkoły żeglarskie mają się więc w Gdyni w najlepsze. Można wśród nich wymienić: wspomniane już Jacht Klub Morski „Gryf”, Licencjonowaną Szkołę Żeglarstwa Junga czy Yacht Klub Polski Gdynia (al. Jana Pawła II 11). Wszystkie one poza organizacją kursów na stopnie żeglarskie zajmują się także urządzaniem imprez żeglarskich i rejsów turystycznych po Zatoce Gdańskiej, Zatoce Puckiej, otwartym Bałtyku (Yacht Klub Polski Gdynia obsługuje nawet jedną z tras największych polskich regat, a jedynych w randze Pucharu Świata, Gdynia Sailing Days).

Dodaj opinię

Byłoby co najmniej dziwne, gdyby miasto portowe nie było w stanie dogodzić amatorom rekreacyjnego pływania pod żaglami. Trójmiejska metropolia do dziwnych w tym rozumieniu nie należy. Sam Port Jachtowy w Gdyni może przyjąć 220 jednostek (maks. zanurzenie 2,8 m, długość 20 m), posiada też wystarczające zaplecze. Oczywiście w pobliżu działają też morskie szkółki.

Żeglarstwo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Żeglarstwo, zobacz gdzie w Gdyni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Żeglarstwo.
  • 81-345 Gdynia
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Żeglarstwo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij