Gdynia - noclegi przy plaży. Pokoje, apartamenty, hotele blisko morza

Poglądowe zestawienie zróżnicowanych opcji na nocleg przy morzu, jakie daje przyjezdnym Gdynia. A w takim dużym mieście w naturalny sposób funkcjonuje dużo obiektów noclegowych niedaleko plaż. I tak w gdyńskim Śródmieściu dominują luksusowe - nawet pięciogwiazdkowe - hotele oraz równie komfortowe apartamenty. Z kolei w pozostałych dzielnicach pojawia się więcej prywatnych kwater, pokoi gościnnych oraz pozostałych kategorii związanych z ośrodkami wypoczynkowymi.

Wszystko zależy tutaj od osobistych preferencji i zasobności portfela. Noclegi blisko plaży w Gdyni, podobnie jak w całym Trójmieście, należą do odczuwalnie droższych niż w pozostałych miejscowościach polskiego wybrzeża. Żeby nie pozostawać gołosłownym: Apartamenty Sea Towers Gdynia swój cennik na sezon letni zaczynają od 800 złotych za dobę. Ile trzeba zapłacić za apartament na jednym z najwyższych pięter, nawet nie ma sensu przytaczać. W porównaniu z taką kosmiczną kwotą 450 zł dziennie w czterogwiazdkowym hotelu Nadmorski jawi się jak okazja życia. A już tym bardziej, że za specjalny pakiet SPA (3 dni, 2 noclegi) dla pary wychodzi po 350 zł za dobę hotelową od osoby. Zaś 100 metrów od brzegu to nadal bardzo blisko morza.

Oczywiście w takich ofertach pełno jest rozmaitych kruczków, ale na to jest tylko jedna, uniwersalna rada: czytać dokładnie oferty noclegów przy plaży w Gdyni, zanim przystąpi się do rezerwacji. Tego rodzaju rozwikłania zawiłych sformułowań z reguły nie mają turyści poszukujący prywatnych kwater. Konkretna kwota, ściśle określony zakres odpowiedzialności, odebranie kluczy i już można urządzać się w mieszkanku. Względnie w pokoju blisko morza, ale Gdynia ma taką specyfikę że goście dostają do dyspozycji cały (skromny) lokal w jakimś bloku. Choć oczywiście są i takie kwatery, gdzie turyści przebywają pod jednym dachem razem z gospodarzami (i innymi klientami). Jeśli są to obiekty stricte hotelarskie z wyżywieniem, wtedy mówi się o pensjonatach niedaleko plaży. Każdy musi sam zdecydować, co dokładnie stanowi absolutny priorytet w komfortowym wypoczynku.

Z reguły maksimum prywatności w połączeniu z przystępnością kosztów pobytu bardzo dobrze łączą tzw. letniaki. Trzeba jednak zaznaczyć, że w Gdyni obiektów noclegowych niedaleko morza dysponujących takimi daczami jest stosunkowo niewiele. Jeśli już, to na obrzeżach miasta. Na przykład kempingi na Oksywiu zwykle mają po parę domków letniskowych blisko plaży. Naturalnie zwiększa się wtedy odległość od centrum miasta, ale jeśli wczasy mają przebiegać pod znakiem relaksu przy morzu, nie powinien być to najmniejszy nawet kłopot. Zwiedzić Gdynię można przy innej okazji albo korzystając z usług komunikacji miejskiej.

Jeśli chodzi o noclegi Gdynia ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania. Dokładnie tak, jak przystało na duże miasto portowe, z wieloma szeroko pojmowanymi instytucjami kultury, wysokiej klasy obiektami sportowymi, wreszcie szerokim dostępem do morza. Nocujący przy plaży turyści mają zdecydowanie bliżej na kąpieliska, co zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi odgrywa niezwykle ważną rolę.

Polecamy również:

Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Gdynia - noclegi przy plaży. Pokoje, apartamenty, hotele blisko morza opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij